Materiał promocyjny

„Podróż do Krainy Zdrowia” uczy, jak wspólnie budować zdrową przyszłość dzieci

Banki Żywności i Fundacja Auchan startują z nową akcją edukacyjną „Podróż do Krainy Zdrowia”. Inicjatywa ma na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród rodzin, a także edukację dzieci i rodziców w zakresie prawidłowego odżywiania i niemarnowania żywności, a także wspieranie nauczycieli przedszkolnych w prowadzeniu zajęć na ten temat.

zdj.Federacja Polskich Banków Żywności
zdj.Federacja Polskich Banków Żywności

W ramach programu „Podróż do Krainy Zdrowia” rodziny mogą korzystać z darmowych ebooków i materiałów edukacyjnych, które pokazują, jak krok po kroku wprowadzać zdrowsze nawyki. Treści te zostały zaprojektowane w sposób angażujący zarówno dzieci, jak i dorosłych, a oferowane zadania i aktywności mają na celu uczynić zdrowy styl życia przyjemnym i dostępnym dla każdego.

„Podróż do Krainy Zdrowia” to również wsparcie dla nauczycieli, którzy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu zdrowych nawyków u dzieci. Program oferuje nauczycielom gotowe scenariusze lekcji oraz materiały dydaktyczne, które krok po kroku uczą przedszkolaków podstaw zdrowego odżywiania. Każda lekcja obejmuje tematy związane z komponowaniem wartościowych posiłków, minimalizowaniem marnowania żywności oraz spożywaniem zdrowych przekąsek. Dodatkowo, materiały dydaktyczne są wzbogacone o atrakcyjne karty pracy i prezentacje, a także grę planszową „Dobry dzień”, która wprowadza dzieci w temat zdrowego stylu życia poprzez zabawę. W grze mali uczestnicy podejmują decyzje, które kształtują ich „zdrowy dzień”, ucząc się, jak wybierać zdrowe posiłki i aktywność fizyczną.

W ramach projektu dzieci mają również możliwość wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, prowadzonych przez specjalistów z Banków Żywności. Dzięki nim najmłodsi dowiedzą się, jak samodzielnie przygotowywać zdrowe posiłki i dlaczego warto włączyć do diety więcej warzyw. Warsztaty te to także doskonała okazja, by nauczyć dzieci, jak efektywnie ograniczać marnowanie jedzenia. Aby jeszcze bardziej wesprzeć nauczycieli w realizacji zajęć, każdy z nich otrzymuje bon o wartości 200 zł na zakupy potrzebnych produktów, co umożliwia wprowadzenie zdobytej wiedzy w praktyczne działania w przedszkolach.

„Podróż do Krainy Zdrowia” to doskonała okazja, by rodzice i dzieci wspólnie odkrywali, jak małe zmiany w diecie mogą wpłynąć na zdrowie całej rodziny. Wprowadzając proste nawyki, jak wybór zdrowych przekąsek czy regularne wspólne posiłki, rodziny mogą tworzyć zdrową przyszłość i unikać marnowania jedzenia – krok po kroku. Darmowe materiały do pobrania są dostępne na stronie https://krainazdrowia.edu.pl/


O Federacji Polskich Banków Żywności


Federacja Polskich Banków Żywności to organizacja pożytku publicznego zrzeszająca 31 Banków Żywności w całej Polsce. Każdy z nich codziennie odbiera ze sklepów i od producentów niesprzedane, dobre jakościowo produkty, które następnie trafiają do organizacji pomocowych, np. jadłodajni, świetlic środowiskowych, hospicjów, domów dziecka czy ośrodków wsparcia dla samotnych matek.

www / Facebook / Instagram


Źródło informacji: Federacja Polskich Banków Żywności

ZOBACZ PODOBNE

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

NAJNOWSZE

  • AdobeStock

    Zawał już dawno przestał być chorobą mężczyzn

    Zawał u kobiet jest chorobą podstępną – kobiety często nie czują typowych bólów, w związku z tym zanim zorientują się, że to może dotyczyć serca zabiera to więcej czasu. Później docierają do izby przyjęć, później są kwalifikowane do leczenie, a to skutkuje gorszymi wynikami.

  • Pod choinką zdrowie!

  • Zdrowie psychiczne bez granic wieku

    Materiał partnerski
  • Profilaktyka klucz do długiego życia zawodowego

    Materiał partnerski
  • Roślinożercy kontra wszystkożercy. Zdrowotne konsekwencje diet roślinnych u dzieci

  • Adobe Stock

    Znikną białe plamy na mapie rehabilitacji domowej

    Rehabilitacja domowa dostępna będzie w każdym powiecie – zapewnia Anna Miszczak, dyrektorka Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej Narodowego Funduszu Zdrowia. Dodaje, że zapowiadane od pół roku zmiany mają rozdzielić fizjoterapię domową od fizjoterapii ambulatoryjnej. W ośmiu województwach rozpisano dodatkowe konkursy, które uzupełnią sieć podmiotów prowadzących rehabilitację domową w ramach NFZ.

  • Przygotuj zdrowe święta

  • Wegańskie dzieci są często niższe i mają słabsze kości